«Золото» чигиринської «Козачки»

Фольклорно-етнографічний ансамбль «Козачка» відомий і улюблений шанувальниками народної творчості не лише в Чигиринщині, а й далеко за її межами. На якій би сцені не засвітилося це співоче сузір’я із Богданового краю, всюди закохуються в їх спів, запам’ятовують їх, відзначають найвищої проби нагородами, оплесками та оваціями. Колектив – улюбленець публіки в Чигирині з багатьох своїх творчих турне зазвичай повертається з грамотами, дипломами і медалями. Неодноразово талановиті співачки з гетьманської столиці ставали зірками передачі «Фольк-мюзік» та багатьох фольклорних фестивалів.
От і нині, невтомні популяризаторки пісні й етно-традицій українського народного співу нашого краю днями відвідали представницьку мистецьку акцію, на якій продемонстрували свою унікальність і отримали заслужені нагороди. Змагаючись із 130-ма колективами з різних куточків співучої України в ІІ національному Чемпіонаті фольклору «EURO FOLK – Вінниця 2019», «Козачка» виборола заслужену відзнаку – диплом фестивалю І ступеня та золоті медалі.
Виконавши на сцені пісенного чемпіонату дві старовинні наддніпрянські пісні, ансамбль зачарував, як журі, так і слухачів гармонією і мелодичним виконанням, сильними голосами і відтвореними з глибини віків традиціями співу.
Як розповідають учасниці колективу, шлях до Вінниці був дорогою тиші – берегли голоси. А назад, протягом майже семи годин, – співали безупинно. До-речі, жодного разу не повторивши ні однієї пісні… Тож уявіть, який багатий пісенний арсенал бережуть «козачки» в скарбниці свого творчого доробку!
Крім усього, поїздка на фестиваль у Вінницю далась «Козачці» непросто. І не через солідний вік учасниць ансамблю, а й фінансово, адже кожна з них вклала в фонд фестивалю майже по 300 грн власних коштів. Транспортні витрати колективу були покриті, дякуючи щедрим меценатам. Зокрема, директору ТОВ «НВФ «Урожай» Олександру Воскобойніку та іншим небайдужим людям.
А пісенний калейдоскоп їх виступу був забезпечений закоханістю учасниць колективу в рідну пісню та філігранним музичним керівництвом Ольги Мартиненко.
Редакція «ЧВ» приєднується до привітань на адресу «Козачки» і зичить їй нових творчих здобутків.
Наталя Лебеденко, кор. «ЧВ».
Фото Ольги Мартиненко

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *