ЗА ІНФОРМАЦІЄЮ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ У ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ

У сфері торгівлі виявлено найбільше порушень з питань оформлення трудових відносин

Протягом березня 2018 р. інспектори праці Управління Держпраці у Черкаській області здійснили 140 інспекційних відвідувань і виявили значну кількість порушень трудового законодавства. Про це йшлося на підсумковій квартальній нараді з питань легалізації трудових відносин. Найбільше порушників вимог законодавства допускають підприємства сфери роздрібної торгівлі, сфери громадського харчування та обслуговування населення. При інспекційних відвідуваннях у березні виявлено 13 роботодавців, що допустили до роботи 41 працівника без належного оформлення трудових відносин, повідомила начальник Управління Олена Лазарєва.

«Використання незадекларованої праці – грубе порушення законодавства. Неофіційне працевлаштування порушує права громадян, позбавляє їх державних гарантій і загрожує роботодавцеві значними фінансовими санкціями. Завдання фахівців Управління – здійснювати оперативний моніторинг ринку і не допустити порушень вимог законодавства», – наголосила заступник начальника Управління Марина Жаркова.

Інспектори праці Управління оперативно реагують на скарги і звернення, що надходять від працівників, права яких порушуються. Аналіз результатів проведених головними державними інспекторами у березні 2018 року перевірок дозволяє визначити, що найбільше порушень в частині укладення трудових договорів з працівниками допускають фізичні особи-підприємці.

«Інспекційні відвідування магазинів, що торгують уживаними товарами (т.зв. «секондів»), та закладів громадського харчування показали, що найману працю без трудового договору, наказу та повідомлення Державної фіскальної служби використовують 5 суб’єктів господарювання Черкащини. Лише у березні у таких ФОП виявлено 13 осіб, які працювали без належного оформлення трудових відносин», – повідомила Марина Жаркова.

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Ганна Кучер поінформувала, що під час інспекційного відвідування у Тальнівському районі товариства з обмеженою відповідальністю, що займається переробкою та консервуванням фруктів і овочів, встановлено 15 осіб, які працювали на підставі цивільних договорів, що мали ознаки трудового договору.

Як встановлено інспекторами праці на інспекційних відвідуваннях у березні 2018 р., до роботи без повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу (або несвоєчасне повідомлення) допущено 11 осіб у 5 суб’єктів господарювання: ТОВ «Кочубій», Філія ПАТ «Державна продовольча зернова корпорація України» «Шполянський елеватор», ТОВ «Чорнобаймясо», Філія ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Уманський елеватор», ПП «Дніпровське».

Розгляд матеріалів інспекційних відвідувань, проведених у березні 2018 року, та визначення розміру фінансової відповідальності суб’єктів господарювання відбудеться протягом квітня 2018 року.

 

Для уникнення сплати штрафних санкцій у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного неоформленого працівника (що становить 111 тис. 690 грн), роботодавець має укласти з працівником трудовий договір, повідомити про прийняття особи на роботу державну фіскальну службу, виплачувати працівнику офіційну заробітну плату в повному обсязі, сплачувати за нього єдиний соціальний внесок.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *