Вшанували партизанів Холодноярщини

22 вересня в Україні відзначили День партизанської слави, вшановуючи народних месників, які в часи Другої світової війни в тилу ворога боролися проти нацизму за волю своєї країни та в ім’я перемоги над фашизмом.
Чигиринщина – край де в пору воєнного лихоліття під прихистком Холодноярських лісів діяли партизанські загони та з’єднання, а в населених пунктах – підпільні організації, знекровлюючи сили ворога, суттєво заважали чорним планам фашистських окупантів поработити Україну і українців.
Все менше і менше залишеється свідків тих подій… Проте не гасне традиція вшанування подвигу героїв-земляків.
От і цьогоріч 19 вересня біля пам’ятного знака в честь партизанів-холодноярців зібрались небайдужі жителі Богданового краю. Серед них багато родичів партизанів і підпільників, відважних бійців та зв’язкових. Вони схилились в шанобливому поклоні перед вічною пам’яттю полеглих в запеклих боях та тих, хто уже в сьогоденні відлинув багряним журавликом у вирій небуття, доганяючи в строю лісових месників своїх бойових побратимів…
До символічної гранітної постаті партизана діда Тимка з осінніми букетами прийшли шкільна молодь ближніх сіл, зокрема Чорнявського НВК. Прибули голови та представники ветеранських організацій Чигиринського та Кам’янського районів. Тримаючи слово вдячності патріотам вони вручили естафету пам’яті молодим, щоб ті ніколи не забули героїв, передаючи її від покоління в покоління.
Учасники мітингу-реквієму вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх, хто загинув в ім’я визволення Чигиринщини та України і поклали квіти до підніжжя пам’ятника й на могили партизанів біля меморіальної дошки .
В цих скорботних урочистостях взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Микола Турик, заступник голови Чигиринської районної ради Валерій Невгоденко, представники місцевого самоврядування.
Тетяна ЛЕБЕДЕНКО, кор. «ЧВ», фото з відкритого джерела

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *