В НВК № 3 м. Чигирин вшанували подвиг кіборгів – доблесних захисників Донецького аеропорту

16 січня в Україні відзначається День пам’яті кіборгів, які захищали Донецький аеропорт  з 26 травня 2014 до 22 січня 2015 року. Вони самовіддано і героїчно захищали цей стратегічний об’єкт 242 дні. За цей час 200 українських бійців загинули, ще півтисячі отримали поранення. Аеропорт обстрілювали з артилерії, «Градів», мінометів і танків, працювали снайпери. Кіборгами нескорених українців назвали самі терористи. Адже тільки роботи здатні вистояти в таких нелюд­
ських умовах. Сьогодні гартується незалежність України, історія патріотизму, мужності та незламності українців. І всі ми є її безпосередніми учасниками. Від кожного  з нас залежить доля нашої батьківщини, рідної України. Від нас залежить, чи буде Україна і надалі незалежною державою. Події останніх років в Україні не дають заснути. Кожній людині боляче. Знаємо, що на Сході  нашої держави іде неоголошена війна. Сьогодні, як ніколи, ми повинні бути єдині і допомагати своїй державі вистояти. Робити все від нас залежне для її збереження.

Тож з нагоди цієї пам’ятної і скорботної дати, саме 16 січня в НВК № 3 м. Чигирин педагогічний та учнівський колектив організували і провели урок мужності. На цей шкільний захід були запрошені наші герої­ кіборги, воїни, які захищали Донецький аеропорт – Вадим Бабенко, Анатолій Петров, Богдан Лещенко, Олексій Вовк, Віктор Тараненко,  а також син Володимира Загуби, який загинув в ДАП 20 січня 2015 року.

Також серед почесних гостей були заступник голови Чигиринської РДА Микола Семиз, військовий комісар Чигиринського районного військового комісаріату  майор Сергій Келип, голова громадської організації «Ветерани АТО м. Чигирин та Чигиринського району» Михайло Криховецький.

Щирими словами шани і поваги  до присутніх на урочистому зібранні звернувся заступник голови Чигиринської РДА Микола Семиз, який зазначив, що лише мужність наших воїнів, скоординовані дії українських військовослужбовців, дозволили перетворити Донецький аеропорт  на символ незламності духу. В народній пам’яті кіборги назавжди залишаться безстрашними непереможними героями.

З нагоди вшанування захисників Донецького аеропорту заступник голови Чигиринської РДА Микола Семиз та військовий комісар Чигиринського районного військового комісаріату майор Сергій Келип вручив відзнаки Президента України «За участь в антитерористичній операції» та подяки від  Чигиринської районної державної адміністрації за героїзм та мужність, патріотизм, самовідданість і відвагу у захисті територіальної цілісності України Михайлу Гапші, Вадиму Бабенку, Віктору Тараненку, Олексію Вовку, Богдану Лещенку.  В’ячеслав, син загиблого Володимира Загуби отримав державну нагороду і подяку за батька.

Теплими  словами, хвилюючими до сліз піснями вітали наших героїв учні та вчителі школи.

Кіборги витримали. Не витримав бетон. Честь і Слава нескореним!

Ірина Терещенко, кор. «ЧВ»

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *