В Чигирині до Дня ЗСУ урочисто вітали воїнів, волонтерів, батьків, які виростили гідних захисників Батьківщини

День Збройних Сил України – святковий день  на честь військових, встановлений постановою Верховної ради України  відзначають щороку, починаючи з 1993 року.    Це насамперед свято тих, хто нині захищає  територію нашої країни  від ворогів, піклуючись  про безпеку та зміцнення обороноздатності нашої держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких, наша країна досі лишається суверенною незалежною державою. Сила та міць  Української держави у  єдності армії та народу. Незважаючи на досить невелику офіційну історію української армії, справжній вік українського війська  сягає декількох століть, а його бойові традиції формувались у тяжких кривавих війнах і  і конфліктах від Київської Руси до боротьби з нацизмом. І сьогодні солдати  і офіцери  ЗСУ гідно продовжують традиції  своїх  дідів і батьків. Це свято зараз набуває особливого значення. Адже Україна вперше за роки незалежності зі зброєю в руках відстоює право на територіальну цілісність та соборність. Кожен українець  розумом та серцем відчув необхідність мати сильне військо. Тисячі наших земляків  боронять нашу землю від загарбників на Сході України в складі  підрозділів ЗСУ. Військовослужбовці прославилися своєю мужністю та героїзмом. Свято Збройних Сил України це також данина пам’яті воїнам, які загинули в битвах за свободу, волю і незалежність держави. Українське військо сильне завдяки самовідданості воїнів, які боронять нашу землю від агресора. Їх мужність та сила здатні подолати будь-які перешкоди. У найскладніших умовах наші рідні захисники залишаються вірними присязі і спрямовують свої сили та професійну майстерність  на підтримання високої бойової готовності, дисципліни та організованості. Українська армія –  наша національна гордість, гарант безпеки нашої держави.

5 грудня, за ініціативою Чигиринського районного військового комісаріату відбулися урочисті заходи на честь захисників  України, волонтерів, матерів і батьків військовослужбовців з Чигиринщини, які зараз проходять строкову військову службу  в лавах Збройних Сил України.

В Чигиринському районному будинку культури тієї святкової днини було людно. Чигиринці, гості міста, ветерани АТО, представники громадських організацій, волонтери, школярі прийшли на урочисті  заходи, щоб засвідчити  свою шану і повагу нашим захисникам, які кожен на своєму місці, боронять мир в Україні. Урочистості почалися щирими привітаннями військовим заступника голови Чигиринської районної державної адміністрації Миколи Семиза та заступника голови Чигиринської районної ради Валерія Невгоденка.

З вітальними словами до присутніх звернувся військовий комісар Черкаського обласного військового комісаріату полковник Євгеній Курбет, який зазначив, що це урочисте зібрання напередодні Дня Збройних Сил України присвячене насамперед вшануванню і щирій вдячності  батькам і матерям військовослужбовців з Чигиринщини, яких щойно призвали до лав  Збройних Сил України. Обласний військовий комісар вказав, що Чигиринський район із завданнями, які були покладені на військовий комісаріат  щодо військово-патріотичного виховання, комплектування Збройних сил контрактниками та призовниками на строкову військову службу справився на відмінно  і є одним із кращих в нашій області. Якщо про інші райони необхідно нагадувати керівництву області, то в Чигирині проблем ніяких

немає. Всі ті, ініціативи, які були запропоновані військовим комісаріатом  були підтримані керівництвом району та депутатським корпусом. Це вагомий внесок у зміцнення обороноздатності  нашої держави. Учні, молодь – це майбутнє нашої країни. Вони повинні знати, шанувати і підтримувати тих, хто вже віддав  свій  військовий обов’язок. В Чигиринському районі понад 300 учасників бойових дій, які свідомо, за покликом  серця, добровільно взяли участь у захисті нашої держави. Вони першими стримували натиск агресора. Щоб ми могли  спокійно проводити сьогоднішній захід, військовослужбовці ЗСУ, в тому числі і наші земляки, зараз, зі зброєю в руках, тримають лінію розмежування та передову. Молодь повинна знати і бачити це, щоб наша держава мала перспективу європейського майбутнього, – наголосив Євгеній Курбет.

Крім цього комісар привітав  всіх волонтерів з Днем волонтера, який в Україні відзначили 5 грудня. Саме волонтери, на перших порах, підтримували військовослужбовців ЗСУ, підрозділів Національної Гвардії, Державної прикордонної служби. Ніхто не очікував, що агресором виявиться країна-сусід, з яким ми мали  дружні, братські стосунки, а нині зі зброєю  в руках він спочатку анексує Крим, а потім зазіхне на Схід України. В цій ситуації  волонтери завжди підтримували  наших військовослужбовців. Спілкуючись з нашими бійцями, там, на фронті, які отримували листи від дітей, школярів. Наскільки важливою і необхідною для воїнів була така моральна підтримка. Ці звістки з дому надихають і  зміцнюють бойовий дух наших воїнів на передовій. В той час, як у нас в Україні зараз існує певна соціальна напруга, не вистачає коштів для вирішення  різних питань, потрібно об’єднуватися, створювати і реалізовувати соціальні програми, підтримувати один одного, – розповів Євгеній Курбет.

Саме для реалізації цих цілей, завдяки громадянській ініціативі була створена Громадська організація «ЛАД» (лідерство, активність, дія). Очолив її командир територіальної оборони м. Черкас Микола Радченко. Головною метою діяльності цієї організації є  соціальна адаптація військовослужбовців, учасників АТО, які повернулися з війни. Їм зараз нелегко, саме вони дивилися смерті в  очі і вони потребують нашої допомоги і підтримки. Але не тільки вони, але і їх рідні і близькі.

Окремі слова подяки і поваги обласний військовий комісар Євгеній Курбет висловив  матерям, батькам, рідним  за виховання своїх синів справжніми патріотами. Крок, який вони зробили, вступивши до лав Збройних Сил України, знаковий у їхньому житті. Вони є взірцем справжнього захисника  нашої батьківщини.

Урочистості продовжили приємні миті.

Почесними грамотами Чигиринської РДА, Чигиринської районної ради за високий професіоналізм, зразкове виконання службового обов’язку, сумлінне ставлення до поставлених завдань та з нагоди відзначення 27-річниці ЗСУ нагороджені: Ольга Рідош, лікар-терапевт,  Валерій Філоненко, лікар-дерматолог, Любов Голубнича, секретар Чигиринської районної військово-лікарської комісії. Відзнакою Президента України  за гуманітарну  участь в Антитерористичній операції нагороджений Олександр Деркач.

Від Черкаського обласного військового комісара полковник Євгенія Курбета та  Чигиринського військового комісара майора Сергія Келипа за особистий вагомий внесок у підтримання  обороноздатності нашої держави, якісне проведення призову громадян України на строкову  військову службу у 2018 році та з нагоди відзначення річниці Збройних Сил України почесними грамотами нагороджені: Володимир Клименко, голова Чигиринської РДА, Микола Турик, перший заступник голови Чигиринської РДА, Михайло Криховецький, голова Громадської організації «Ветерани АТО м. Чигирин та Чигиринського району», Василь Полтавець, директор НІКЗ «Чигирин», Володимир Терновський, діловод, відповідальний за ведення військового обліку Стецівської сільської ради, Ніна Ткаченко, відповідальна за ведення військового обліку Новоселицької сільської ради, Жанна Марченко, відповідальна за ведення військового обліку Головківської сільської ради, Ніна Островська, відповідальна за ведення військового обліку Медведівської сільської ради, Марія Саченко, відповідальна  за ведення військового обліку Матвіївської сільської ради, Світлана Котович, відповідальна за ведення військового обліку Красносільської сільської ради, Валентина Яремка, відповідальна за ведення  військового обліку Боровицької сільської ради, Людмила Рогоза, відповідальна за ведення військового обліку  Вершацької сільської ради, Валентина Кобиляцька, відповідальна за ведення військового обліку Рацівської сільської ради, Тетяна Мирошніченко, відповідальна за ведення  військового обліку Тіньківської сільської ради, Юлія Ніколенко, відповідальна за ведення  військового обліку Трушівської сільської ради, Ольга Василина, відповідальна за ведення військового обліку Іванівської сільської ради, Світлана Король, голова Суботівської сільської ради, Олександр Загоруйко, головний бухгалтер відділу культури Чигиринської РДА, Сергій Задніпряний, директор ТОВ СП «Нібулон», Ігор Огиренко, головний лікар Чигиринської ЦРЛ, Олег Андрущенко, заступник головного лікаря з медичної частини Чигиринської ЦРЛ, Голова військової лікарської комісії, Сергій Ковалевський, завідуючий хірургічним відділенням Чигиринської ЦРЛ, Тетяна Ганжа, лікар-психіатр Чигиринської ЦРЛ, Ярослав Чикало, головний спеціаліст з питань режимно-секретної, оборонної та  мобілізаційної роботи апарату Чигиринської РДА, Олександр Іванов, секретар Чигиринської міської ради, Олег Меркулов, начальник Чигиринського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області, Сергій Сергієнко, заступник начальника сектору Чигиринського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області,  Роман Фендюр, директор ДП «Чигиринський лісгосп», Василь Супрун, водій Чигиринського РБК.

Але особливо зворушливо і тепло військові  відзначили за патріотичне виховання в дусі любові до українського народу, сім’ї та родини, зразкове, сумлінне, відповідальне виконання батьківських обов’язків батьків, матерів, родини військовослужбовців, які призвані на строкову військову службу із Чигиринського РВК у 2018 році.  Тож Подяками нагороджені: Віталій Саламащенко за сина Ярослава, Леся Курилович за сина Владислава, Іван Сіденко за сина Олександра, Олег та Леся Чорнобай за сина Вадима, Костянтин та Надія Лебеденко за сина  Владислава, Олександр та Ірина Замореняк за сина  Романа, Олександр Степаньков за сина Дениса, Олександр та  Наталія Випірайло за сина Даніїла, Микола та Лідія Крохмаль за сина Олексія, Віктор та Алла Куксенко за сина Андрія, Сергію та Ользі Іщенко за сина Андрія, Леоніду та Валентині Снозовим за сина Олександра, Лесі Левченко та Віктору Гамі за сина Владислава, Віталію та Катерині Корнійченко за сина Олега, Андрію Прохачу та Світлані Король за сина Максима, Ігорю та Любові  Селезень за сина Анатолія, Віктору та Валентині Чуприні  за сина Валентина, Валентині Луговській за  сина Ростислава, Марині Кедрі за сина Святослава, Миколі та Ользі  Смолій за сина  Владислава, Маргариті Півненко за сина Ярослава, Людмилі Величко за сина Павла, Тетяні Іващенко за сина  Сергія, Оксані Заблуді за сина Богдана, Валентині Мартем’яновій за сина Ігоря, Тамарі та Володимиру Лобузовим за сина Максима, Оксані Кірсановій за сина Артура, Руслану та  Тетяні Пантелєєвим за сина Романа, Оксані Тітко за сина Івана, Валерію та Олені Шавлак за сина Олександра, Лідії  Чібіряк за сина Олексія, Ганні Бубаловій за сина Сергія, родині Івану Григоровичу  та Ганні Степанівні  за онуків Сергія та Олександра Хименків, Валентині Козуб за сина  Станіслава, родині Катерині Аркадіївні та Людмилі Іванівні за сина та онука Дмітрія Борисюка, Сергію та Віті Лисенко за сина  Андрія,  Миколі  та Світлані Лляним за сина Ігоря, Юрію та Наталії Царук за сина Максима, Дмитру та Вікторії Бойко за сина Олександра, Миколі та Марії Смалько за сина Володимира, Олександру та Людмилі Кам’яним за сина Владислава, Юрію та Наталії Кітляр за сина Романа, Віктору та Наталії Вітенко за сина Олександра.

Своїми чаруючим виконанням радували присутніх артисти Чигиринського РБК –  Світлана Перевізник, Олег Шнабський, Марина Владикіна, Віола Міхно Ігор Сухарь.

На завершення святкових заходів для присутніх був організований перегляд  українського військового фільму «Позивний Бандерас».

За словами підполковника Олега Захаренка, заступника військового комісара Черкаського обласного військового комісаріату проведені в Чигирині урочисті заходи до Дня Збройних Сил України були спрямовані насамперед на  висловлення щирої вдячності  матерям, батькам, рідним і близьким військовослужбовців, за виховання їх дітей. За те, що  вони, незважаючи на  сьогоднішній складний час, всупереч тому, що певний відсоток батьків, у яких є сини призовного віку, які ще не проходили строкову військову службу, не бажають, що б їх діти йшли служити, бояться, приховують своїх дітей.

А ці призовники, їх батьки, рідні та близькі, кому ми  зараз дякуємо, це саме ті справжні українці, які  виховали своїх хлопців патріотами. Сьогоднішні новобранці пішли до українського війська вчитися захищати і через півтора року вони повернуться  додому. На сьогоднішній момент захист України на Сході здійснюють виключно бійці з досвідом участі в бойових діях і операціях, військовослужбовці-контрактники.

Саме з метою патріотичного виховання молоді на урочистості до Дня ЗСУ і для перегляду українського військового фільму «Позивний «Бандерас» в Чигиринський РБК були запрошені учні 9-11 класів міських шкіл. Тих, хто дуже швидко підростуть та підуть до війська на заміну хлопцям, які  зараз служать строкову військову службу і повернуться додому.  До речі, цей фільм допущений  до кінопрокату  з жовтня 2018 року. Сценарій стрічки, написаний Сергієм Дзюбою та Артемієм Кірсановим має в основі щоденники нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець» та розповіді воїнів АТО. Фільм став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору  Державного агентства України з питань кіно. Кінострічка розповідає про сьогодення. В деяких моментах фільм складний, жорсткий, але це наші бойові будні. Цей фільм треба дивитися до кінця і вже потім кожному робити свої висновки. Молоді також. Війна змушує рано подорослішати. Такий реальний стан речей.

Наші військові, строковики і контрактники сьогодні  оберігають наш спокій. Щоб люди тут, в мирній Україні могли займатися своїми справами, діти  спокійно ходили до школи, в кіно, на прогулянки, тощо. Такі реалії життя, що цей спокій повинна забезпечувати і оберігати українська армія.

 Від редакції. Наші дорогі військовослужбовці, захисники, бажаємо Вам  злагоди, міцного козацького здоров’я, щастя, добробуту, віри у силу власної держави, щоб нарешті наступив мир і всі ми займалися мирними справами. Нехай любов до  вітчизни  і народна повага надихають Вас на перемогу  у справі захисту України.

                                                                           Ірина Терещенко, кор. «ЧВ»                                          

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *