Учні та вчителі Трушівського НВК подарували Чигиринській лікарні дерматоскоп

8 грудня учні та представники педагогічного колективу  Трушівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Чигиринської районної ради Черкаської області Ярослав Ніколенко, Тетяна Приходько, Юлія Вахник завітали до Чигиринської ЦРЛ з приємною  місією. Завдяки ентузіазму школярів, за благодійні кошти був придбаний дуже необхідний для діагностики шкірних онкологічних захворювань діагностичний медичний апарат дерматоскоп. Це сучасний медичний прилад, який дозволяє  лікарю робити обстеження і ставити діагноз без проведення біопсії (отримання зразків тканин хворого). Дуже необхідний медичний апарат, який поповнив діагностичний фонд нашої лікарні.  Раніше, щоб пройти діагностику за допомогою дерматоскопа пацієнти з Чигирина і з району змушені були  їхати в Черкаси. А тепер зробити це можна буде в Чигиринській лікарні.

Як розповіла Юлія Вахник, завуч з виховної роботи Трушівського НВК, благодійний ярмарок ми провели 12 жовтня. Зібрали кошти, близько 3 тис. 500 грн. Перед тим, як проводити цю благодійну акцію, ми в школі оголосили, на що будуть зібрані ці кошти. Діти дуже активно прийняли участь, їм всім було дуже цікаво. Кожен хотів якось допомогти, по 10-20 гривень, звісно, це  не так і багато, але діти знають, що їх кошти пішли на добру справу. Ідея з купівлею дерматоскопа  виникла завдяки нашому земляку, Миколі Волошину, лікарю-онкологу Чигиринської ЦРЛ. Ми дуже хотіли, щоб зібрані кошти пішли дійсно на щось корисне і необхідне.  З цього приводу ми ще порадились  з вчителькою нашої школи Оксаною Глущенко, яка того року  також проводила благодійний ярмарок по збору коштів для онкохворої дитини. Цього року було вирішено продовжити започатковану в нашій школі традицію проведення благодійних ярмарок. Тож дуже хочемо, щоб цей наш благодійний внесок допоміг у лікуванні людей.

За словами Валерія Філоненка, лікаря-дерматолога Чигиринської ЦРЛ  дерматоскоп дуже потрібний медичний апарат, який використовується для діагностики шкірних захворювань. Ось, наприклад,бородавка почала ріст, є покрасніння, то лікар дивиться за допомогою дерматоскопа чи наявні атипічні клітини. Цей апарат дозволяє дивитися  поверхневі шари шкіри, вчасно помітити зміни в клітинах. Таким чином можна виявити ранні стадії онкології. Навіть рани, які дового не заживають, теж можна перевірити на наявність патології завдяки дерматоскопу. Це дуже потрібний нашій лікарні апарат. Такий є в Черкасах в шкірвендиспансері, онкодиспансері, а тепер, завдяки нашим благодійникам, з’явився і у нас. Для того, щоб працювати на цьому апараті, лікар-онколог Микола Волошин найближчим часом пройде спеціальні курси  та буде успішно застосовувати у своїй медичній практиці.

Микола Волошин, лікар-онколог дуже тепло і щиро подякував Трушівській шкільній родині за такий потрібний подарунок лікарні.

Ігор Огиренко, головний лікар Чигиринської ЦРЛ від усього медичного колективу висловив щиру вдячність  школярам і  педагогічному колективу  Трушівського НВК за небайдужість та милосердя, саме завдяки цим чеснотам і стало можливим придбання  благодійного  медичного подарунка для потреб нашої лікарні.

Від редакції. Низький уклін дітям і педагогам  Трушівського НВК за такі добрі справи. Чужої біди не буває, а завдяки придбаному за благодійні кошти дерматоскопу лікарі зможуть врятувати не одне життя.

                                                                               Ірина Терещенко, кор. «ЧВ»

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *