Світлана Зінник: “Легалізація зарплати і трудових відносин є одним із основних джерел наповнення бюджету Пенсійного фонду України”

Сьогодні ми піднімаємо актуальну тему заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску. З цього приводу свій коментар надала начальник головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлана Зінник.

Дякую, що погодились зустрітися і поговорити про проблеми легалізації трудових відносин і заробітних плат та вплив цих соціально-економічних чинників  на формування дохідної частини бюджету Пенсійного фонду України. Яка зараз ситуація з вирішенням цього чутливого питання?

– Одразу звертаю особливу увагу роботодавців  на те, що офіційне працевлаштування набагато вигідніше, ніж сплата  штрафів за виявлених працівників, які працюють без належного оформлення трудових відносин. Водночас акцентую увагу громадян, які працюють неофіційно, що отримання заробітної плати так би мовити “у конверті” позбавляє таких працівників  соціальних гарантій, зокрема: оплачуваних відпустки  та лікарняного, дотримання роботодавцем встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, отримання допомоги по безробіттю у разі звільнення, гарантії на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві. Також неналежне оформлення трудових відносин та несплата страхових внесків роботодавцем означає втрату страхового стажу працівником, а в майбутньому – втрату права на призначення всіх видів пенсій.

Чи можете  сказати, яке місце займає сплата єдиного соціального внеску  у формуванні дохідної частини Пенсійного фонду в області?

– У загальній сумі васних доходів Пенсійного фонду в Черкаській області надходження від частки єдиного внеску, розподіленої на  загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, становлять більше 98% і є основним джерелом наповнення бюджету Фонду. Для виконання планових показників в областідо кінця року  необхідно зібрати не менше  999 363,6 тис. грн. єдиного соціального внеску. До відома  громадян і роботодавців єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Однак станом на 1 листопада заборгованість з його сплати в області досягла 192,2 млн. грн. Це понад 16 тис. платників. Крім цього, відомо про факти  використання праці неоформлених працівників та виплати заробітних плат “у конверті”. Нагадаю, що за кожного неоформленого працівника законом передбачені фінансові санкції у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат, що на сьогоднішній день становить 111 тис. 690 грн. Да і  пенсію “у конвертах” ніхто не платитиме.

Як на Вашу думку  можна вплинути на процес детінізації доходів?

– Партнерами у детінізації заробітних плат та трудових відносин є представники легального бізнесу. Саме вони  наповнюють бюджети усіх рівнів та бюджет Пенсійного фонду України. А  виконання показників дохідної частини бюджетів  є запорукою реалізації ініціатив  та доручень Уряду щодо підвищення  заробітних плат  та пенсій. Тільки спільні зусилля зможуть забезпечити позитивний результат – своєчасну виплату  пенсій та соціальний захист громадян.

Тож звертаюсь з  проханням до роботодавців, які мають заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску, до кінця  цього року  повністю розрахуватися з боргами.

                                                                                     Записала Ірина Терещенко, кор. “ЧВ”

 

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *