Спеціалісти Черкаського обласного управління юстиції провели флешмоб “ТИ МАЄШ ПРАВО!”

5 грудня спеціалісти Головного територіального управління юстиції у Черкаській області для пересічних громаднян провели інформативний флешмоб “ТИ МАЄШ ПРАВО!” під час якого були роздані тематичні брошюри та буклети. Інформація стосувалась актуальних питань запровадження “ОН-ЛАЙН БУДИНКУ ЮСТИЦІЇ”, а також процедурам юридичного захисту  власного бізнесу і майна.

Зокрема, такий сервіс, як “Он-лайн будинок юстиції” є сучасним і зручним інформаційним інструментом, за допомогою якого кожен громадянин,  який  має доступ до мережі Інтернет, замовити ряд послуг не виходячи з дому та без контакту  з представниками влади. За допомогою цього сервісу можна, зокрема подати  для попередньої правової експертизи документи для державної реєстрації громадської організації. Для цього необхідно

1) зайти на портал “Он-лайн будинок юстиції”;

2) зареєструватись в особистому кабінеті;

3) на головній сторінці порталу “Он-лайн будинок юстиції” вибрати розділ “Реєстрація бізнесу, ГО та ЗМІ”;

4) обрати вид суб’єкта –  “Громадська організація”;

5) прикріпити  та подати документи відповідно до частини 1 статті 17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”, а саме:

– заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи, – примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення засновників про створення юридичної особи;

– реєстр осіб (громадян), які брали участь в установчому з’їзді (конференції, зборах);

– відомості про керівні органи громадського формування;

– відомості про особу (осіб), яка має право представляти громадське формування для здійснення реєстраційних дій;

– установчий документ юридичної особи.

Подані документи мають відповідати Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”, Закону України “Про громадські об’єднання” та Вимогам до написання  найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки.

За результатами попередньої правової експертизи заявнику направляється повідомлення на електронну адресу, яку він  зазначає  при реєстрації в особистому  кабінеті

На порталі сервісу можна знайти інструкцію з отримання запропонованої послуги, Методичні рекомендації щодо взаємодії територіальних органів Міністерства юстиції України з центрами надання адміністративних послуг, центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги при проведенні державної реєстрації громадських об’єднань, а також зразки документів.

Для цього достатньо зайти на сайт сервісу http://online.minjust.gov.ua

Крім цього, спеціалістами управління юстиції роз’яснювалося, як протидіяти порушенню своїх прав у випадку здійснення незаконних реєстраційних дій щодо бізнесу  або майна.

Ірина Терещенко, кор. “ЧВ”

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *