«Цілі Сталого розвитку» – і яким чином вони перетинаються з грудним вигодовуванням та харчуванням немовлят та дітей молодшого віку»

Медицина – наука, вкрай необхідна для людини в будь-який час, будь-якому місці і не тільки тоді, коли вона хвора, але й навіть тоді, коли вона здорова. Лікарська діяльність дає вихід до досконалості, до моральності, до досягнення істинного щастя. Загальновизнаною цінністю в усьому світі визнано індивідуальне і громадське здоров’я.

Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей в умовах втраченої традиції – годування діток грудьми.

Близько 75% хвороб у дорослих є наслідком умов життя у дитячому та молодому віці. Забезпечення благополуччя па самому початку життя на самому початку життя та  повноцінного розвитку дитини, природне вигодовування визнане ідеальною їжею для дітей до 6-ти місячного віку. Материнське молоко сприяє формуванню власної системи імунітету в дитини. Завдяки великій кількості антиінфекційних компонентів та наявності антитіл до всіх захворювань, на які хворіла мати, материнське молоко можна вважати першим «природним щепленням» малюка. У дитини, яку годують сумішшю в 3 рази вище ризик захворіти на гастроентерит, у 2-7 разів вищий ризик захворіти на алергії та бронхіальну астму, в 3 рази на вушні інфекції, в 4 рази на менінгіт, в 3-5 на цистит, дитячий діабет, запалення легень, раку крові, вище ризик померти від синдрому раптової дитячої смерті.

Зменшуючи тривалість грудного вигодовування ми тим самим збільшуємо ймовірність виникнення доброякісних пухлин матки та молочних залоз. З метою збереження здоров’я матері та дитини годувати грудьми треба довше – до 2-х років, а при наявності у жінки ендометріозу або міоми матки – до 3-х років. При цьому продовжується більш тісний емоціональний зв’язок між матір’ю і дитиною, що сприяє зміцненню довірчих і спокійних взаємин у майбутньому.

Харчування матері має бути різноманітним та збалансованим, адже все, що вона їсть, є присутнім у материнському молоці, яке споживає малюк.

Підтримка грудного вигодовування на всіх рівнях має важливе значення для здоров’я суспільства вцілому, збереження генофонду нації і сприяє досягненню цілей Сталого Розвитку тисячоліття прийнятих у 1991 році Міністерством охорони здоров’я України за ініціативи ВООЗ та дитячого фонду ЮНІСЕФ.

КЗ «Чигиринський РЦ ПМСД» Лікар-педдіатр І кат. Каплоухий Г.Д.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *