Шахрайство пов’язане з використанням банківських карток

Останнім часом збільшується кількість злочинів, які вчиненні за допомогою сучасних засобів телекомунікації.
Основними причинами такої ситуації є довірливість людей та ігнорування елементарних правил користування банківськими картками.
Зловмисники створюють «фішингові» сайти, що імітують популярні сервіси для он-лайн платежів в мережі Інтернет.
На таких фальшивих веб-сторінках вони створюють форми для заповнення, в які користувачі повинні вводити конфіденційні дані своєї банківської картки (термін дії, тризначний код безпеки зі зворотного боку картки або код CVC2/CVV2).
Така інформація потрапляє до сторонніх осіб, які використовують здобуті дані для здійснення грошових переказів з карток ошуканих користувачів на власні рахунки, використовуючи при цьому різноманітні електронні платіжні системи.
Інколи шахрай видає себе за продавця товару, що продається через сервіси мережі Інтернет. Так званий «продавець» дзвонить покупцеві, домовляється про переказ грошей (повний або частковий) за товар та отримує номер карти.
Згодом, покупцеві телефонує інша людина, яка представляється співробітником банку, через який, нібито, відбувається переказ коштів на карту продавця. Уявний співробітник банку вмовляє користувача повідомити конфіденційні дані його карти для того, щоб «прийняти платіж». Насправді ж, конфіденційні дані карти потрібні шахраям для того, щоб заволодіти коштами, які там зберігаються.
Іншим видом шахрайства в мережі Інтернет є «вішинг».
Суть цього шахрайства полягає в тому, що власнику банківської карти дзвонять з приводу якогось питання (або надсилають смс-повідомлення) і під різними приводами вивідують реквізити його банківської карти.
Отримавши ці дані, шахраї переказують кошти на карткові рахунки підставних осіб, які мають можливості знімати кошти в банкоматах або відділеннях банку.
Щоб не стати жертвою комп’ютерних шахраїв необхідно дотримуватися наступних правил:
– ніколи й нікому не повідомляйте ПІН-код та CVV2-код своєї банківської карти, а також логін та пароль для доступу в Інтернет-банкінг;
– не розголошуйте свої дані, навіть якщо про це просить працівник банку, краще попрощатися з ним та особисто звернутись у відділення. Якщо ж фінансовій установі дійсно необхідна якась інформація, повідомте її під час відвідин офісу.
Якщо ж ви підозрюєте, що таки стали жертвою шахраїв, негайно повідомте про це банк, заблокуйте картку та зверніться до правоохоронних органів. Пам’ятайте – аби не потрапити на гачок шахраїв, завжди залишайтеся пильними.

Чигиринський відділ Смілянської місцевої прокуратури

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *