Шахрайство пов’язане з переказом грошових коштів

На сьогоднішній день шахрайство є поширеним явищем, а шахраї в своїй діяльності використовують як телефон так і Інтернет.
Одна з найшкідливіших схем «розводу» – платні номери. Наприклад, на Інтернет-сайті з продажу публікується дуже вигідне оголошення, під ним – контакт. Зателефонувавши за ним, людина виявляє, що з рахунку зникла певна сума грошей, а тому щоб уберегти себе та свою нервову систему слід купувати товари на сайтах, які вже перевірені.
Набагато гірше, коли аферисти грають на довірі: людям дзвонять на мобільний або домашній телефон і кажуть, що їхні близькі потрапили в біду, наприклад, затримані поліцією і допомогти їм можна, заплативши певну суму. Все виглядає переконливо – до жертви навіть звертаються на ім’я по батькові (шахраї зазвичай готуються до подібного роду «роботи»), крім того, людині просто не дають вийти зі стресової ситуації і тверезо мислити і через деякий час вона віддає конверт з грошима «посереднику» або перераховує їх на картку. Дивно, але більшість жертв навіть не здогадується зателефонувати родичу, який, нібито, потрапив у біду.
Враховуючи, що така схема вже стала класикою телефонного шахрайства, вберегтися від неї можна і одним із способів захисту це домовитися членам однієї сім’ї між собою, кому потрібно дзвонити у разі біди.
Крім цього, попросіть людину, яка вам зателефонувала назвати ім’я вашого рідного, описати його зовнішність і відповісти на питання особистого характеру.
Також можна перевірити слова незнайомців, зателефонувавши безпосередньо до своїх родичів та перепитати у них, чи насправді з ними сталася ситуація, про яку стверджують можливі шахраї.
Якщо ж до близьких не можливо одразу додзвонитися, тоді потрібно перевірити цю інформацію, звернувшись до працівників поліції.
Саме так ви зможете вберегтись від шахраїв.

Чигиринський відділ Смілянської місцевої прокуратури

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *