Поліція нагадує: продаж алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім заборонено!

Чигиринське відділення поліції Смілянського відділу поліції ГУНП в Черкаській області звертається до суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. Законодавством України заборонено продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» – далі Закон). Також, цією статтею визначено, що продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який їх купує, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється. Відповідальність за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років передбачена Законом та Кодексом України про адміністративні правопорушення. Так, згідно зі статтями 15, 17 Закону до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу та анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Відповідно ч. 2 ст. 156 КУпАП до працівника підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування застосовується штраф від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
В навчальних закладах держави тривають літні шкільні канікули. Упродовж дня більшість дітей знаходитиметься без нагляду дорослих.
Тому, шановні підприємці міста, звертаємося до Вас з проханням неухильно дотримуватись норм чинного законодавства та не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої, а також тютюнові вироби неповнолітнім. Адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління. Продаючи спиртне та цигарки дітям задумайтесь, що хтось може запропонувати закурити чи випити й вашій дитині. І ніхто не може сказати, що після цього може статися…
Працівники поліції закликають громадян, які стали свідками продажу чи купівлі неповнолітніми цигарок або алкоголю, зупинити і продавця і дитину , а також повідомити про такий факт в правоохоронні органи для вжиття жорстких заходів реагування.
Сектор превенції Чигиринського ВП

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *