Днями відбулася знакова нарада в Чигиринському відділі Пенсійного фонду України з питань погашення заборгованості

На виконання доручень Голови правління Пенсійного фонду України Олексія Зарудного 15 серпня в Чигиринському відділі обслуговування громадян (сервісний центр) управління обсуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області була проведена спільна нарада з представниками Державної фіскальної служби, Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Черкаській області, управління соціального захисту населення Чигиринської районної державної адміністрації.


В нараді взяли участь Марина Січова, начальник Чигиринського відділу, Лариса Мерешко, начальник Чигиринського відділення Черкаської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Черкаській області, Олена Крячко, заступник начальника управління соціального захисту населення Чигиринської районної державної адміністрації, Тетяна Карпічева, начальник Чигиринського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Черкаській області, Валентина Сердюк, головний спеціаліст відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, Микола Крячко, провідний спеціаліст – юрисконсульт відділу представництва інтересів Фонду в судах та інших органах юридичного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області.
Наповнення бюджету фонду та погашення заборгованості з єдиного внеску в Чигиринському районі були основними питаннями порядку денного наради.
Розпочинаючи нараду, начальник Чигиринського відділу обслуговування громадян Марина Січова зазначила, що одним з пріоритетних завдань по наповненню бюджету фонду є скорочення заборгованості з єдиного внеску до Державної фіскальної служби та платежів до Пенсійного фонду України. Оскільки заборгованість протягом першого півріччя поточного року зі сплати єдиного внеску, зокрема по фізичних особах-підприємцях, зросла на 279,8 тис. грн., потрібно спільними зусиллями узгодити чіткий план дій щодо виконання поставлених завдань по скороченню даної заборгованості для своєчасного фінансування пенсій.
Ситуація, що склалася в районі зобов’язує активізуватися шляхом залучення до роботи із підприємцями – боржниками фахівців Фонду, Управління Держпраці, органів ДВС та вжити визначених законодавством заходів щодо охоплення примусового стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску.
Також було зазначено, що в Чигиринському районі середня заробітна плата в сільському господарстві становить 8011 грн., що є більшою середньообласної майже на 700 грн. Проте є ряд сільськогосподарських підприємств, середній розмір заробітної плати яких значно нижчий середньорайонного.
Тому за даними проведеного аналізу, відповідальними службами району спільно було визначено перелік сільськогосподарських підприємств для заслуховування на засіданні робочої групи з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яка відбудеться згодом.
Наприкінці наради наголошено на проведення постійних спільних рейдів робочої групи по виявленню фактів порушення трудового законодавства та інформаційно-роз’яснювальної роботи з роботодавцями району.

Дуже сподіваємося, що заборгованість в майже 280 тис. грн. буде ближим часом ліквідована, а ми опублікуємо список найбільших боржників і порушників трудового законодавства в нашому, адже невчасна сплата єдиного внеску – це невчасна виплата пенсій.

Ірина Терещенко, кор. “ЧВ”

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *