ЩОБ ПАМ’ЯТЬ ЖИЛА, НЕ ЗГАСАЛА…

Героїко-патріотичний Центр «Пам’ять» в Чигиринському НВК І-ІІІ ст. №2 поповнився новим експонатом — «розстріляним» телефоном загиблого на Сході України Олексія Пудова. Експозицію підготували та подарували центру побратим героя Ярослав Чабан, спільно з редакцією «ЧВ», Чигиринським РВК та громадською організацією «Ветерани АТО м. Чигирин та Чигиринського району»

 

А знаєте, пам’ять має одну незвичайну властивість. Коли вона передається від людини до людини, вона довше живе і міцніше стає на ноги…
Тож мабуть не випадково, Героїко-патріотичний Центр, що діє при Чигиринському навчально-виховному комплексі №2 дістав таку символічну назву — «Пам’ять».

Про таке соціальне довгожительство свідчить і солідний вік Центру — в нинішньому році він відзначає своє 20-річчя. За цей час цей унікальний центр зумів зібрати та узагальнити пам’ять про події Другої світової війни, участь наших бійців у війні в Афганістані, про Революцію Гідності. І все це протягом двох десятиріч активно популяризується поколіннями юних пошуковців та екскурсоводів.
Нині, коли Схід України палає бойовими загравами війни школярі збирають, вивчають та несуть до свідомості небайдужих ровесників та земляків гірку правду неоголошеної війни, болючих втрат та героїзму земляків на лінії Східного фронту.
Музейний фонд Героїко-патріотичного Центру постійно поповнюється завдяки ініціативі та ентузіазму його незмінного протягом 20 років керівника Любові Степанівни Рожко, пошуковій роботі учнів та увазі небайдужих людей. Добрі справи, а діяльність Центру є саме такою, зазвичай притягують до себе увагу.
Тому коли в редакції, завдяки співпраці кореспондента «ЧВ» Ірини Терещенко з Чигиринським РВК з’явився «розстріляний» ворогом телефон загиблого на фронті бійця, творчим колективом редакції відразу було прийняте рішення: передати цей болючий експонат до Героїко-патріотичного Центру «Пам’ять».
Гірка історія про те, як два побратими отримали поранення в бою, один з них Ярослав Чабан із Чигирина — вижив, а Олексій Пудов із Чугуєва — загинув, на сторінках «ЧВ» облетіла весь район.
А прострелений телефон загиблого товариша, який Ярослав передав до редакції, огорнутий аурою розповіді про цю історію не залишив байдужим багатьох.
Зокрема на неї відгукнувся учасник АТО, член ГО «Ветерани АТО м. Чигирин та Чигиринського району» Богдан Клименко. Маючи неабиякі художні та дизайнерські здібності, він оформив міні-експозицію присвячену Олексію Пудову.
І хоч талановитий художник нині не в Чигирині, бо продовжує свою бойову біографію на фронті, уклавши контракт із ЗСУ, редакція «ЧВ» дуже вдячна йому за цю роботу.
12 лютого в рамках відзначення Тижня пам’яті цінний експонат було передано до Героїко-патріотичного Центру «Пам’ять».
У акції, присвяченій цій події взяли участь учні школи, пошуковці, екскурсоводи та самодіяльні артисти Центру.
До них у гості завітали ветерани АТО, працівники та керівництво Чигиринського РВК, творчий колектив редакції газети «Чигиринські вісті».
Вони і здійснили передачу експонату а школярі відповіли зворушливою презентацією свого Центру та експозиції про війну на Сході України.
Завдяки прямому ефіру, який транслювали кореспонденти «ЧВ», багато земляків мали змогу переглянути та поширити захід в інтернет-просторі про що отримали позитивні Fb та телефонні відгуки.
Співпраця планується і надалі. Нині в редакції знаходяться гільзи сучасних боєприпасів з передової, а художник уже працює над інсталяцією, присвяченою пам’яті нашого загиблого земляка Сергія Дронова, які теж плануємо передати до музею Чигиринського НВК І-ІІІ ст. №2. Бо пам’ять, яка передається поміж людей — жива вічно…

Наталя ЛЕБЕДЕНКО, кор. «ЧВ».

Фото Тетяни ЛЕБЕДЕНКО

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *