Шахи – це спорт і мистецтво. Але розвиток цієї інтелектуальної гри в Чигиринському районі тримається виключно на ентузіастах

12 травня, в святковий для Чигиринщини день, відбулися знакові інтелектуальні  змагання, які чомусь залишились без належної уваги та  осторонь загального інформаційного поля.

В міському парку ім. Т.Г.Шевченка за організаційної та фінансової підтримки міського бюджету, секретаря Чигиринської міської ради Олександра Іванова, спеціаліста відділу освіти Чигиринської райдержадміністрації Олександра Пироженка, завдяки невичерпному ентузіазму президента Чигиринського шахового  клубу «Дебют»  Олега Буня  відбулися масштабні районні змагання з шахів. Шахісти змогли  з’їхатися  з усього району. В змаганнях приймали участь: Анатолій Жураківський (с.Тіньки), Олександр Федорович (с.Рацеве), Віктор Клименко (с.Тіньки), Григорій Коломієць (с. Боровиця), Олександр Литвиненко (с.Трушівці), Олег Бунь (м. Чигирин), Анатолій Зелений (м. Чигирин), Віталій Скринько (м. Чигирин), Віктор Стежко (м. Чигирин), Леонід Клепча (м. Чигирин), Артур Налбандян (с.Боровиця), Анатолій Ніколенко (м.Чигирин), Микола Кондратьєв (м.Чигирин), Іван Лещенко (м.Чигирин). Учасники з сіл змогли прийняти участь в змаганнях завдяки тому, що їм  була відшкодована вартісь проїзду до місця змагань та у зворотньому напрямку.

Спортивна боротьба була запеклою, шахові партії цікаві і змістовні.  Поціновувачі цієї інтелектуатної гри змогли сповна відчути інтригу шахових ходів суперників на шахівниці.

Призерами шахового турніру в день святкування Чигиринського району стали:

– 3-тє місце – Литвиненко Олександр (с.Трушівці);

– 2-ге місце – Коломієць Григорій (с. Боровиця);

– 1-е місце  – Федорович Олександр (с. Рацеве).

До всього, в перервах між шаховими партіями  до шахістів підходили діти та молодь, що цікавились перебігом змагань і самою грою. Олег Бунь для підростаючого покоління провів невеличке бліц-заняття.

І таке свято для інтелектуалів стало можливим швидше не завдяки, а всупереч. Адже для жителів нашого міста та району не є секретом, що стабільної фінансової підтримки розвитку шахів не має. Так, дуже добре, що до дня  Чигиринського району були організовані і профінансовані змагання, але поки що це разова акція. Що ж будемо змінювати дійсність навколо себе самі. Розвитку шахів в Чигирині бути!

Трошки екскурсу в історію становлення шахів в Чигиринщині.

На теренах Чигиринського району діє шаховий клуб «Дебют».  Вже майже 10 років його очолює  Олег Бунь. Завдяки його невичерпному завзяттю  та особистій ініціативі йому вдалося  налагодити  співпрацю з шаховими клубами Кам’янки, Сміли, Золотоноші, Черкас.     

Протягом останніх років, під керівництвом Олега Буня  в Чигиринському шаховому клубі «Дебют»  традиційно проводяться: Чемпіонат Чигиринського району з класичних шахів, Кубок Чигиринського району з класичних шахів, Бліц-турнір «Новорічний», Кубок пам’яті В.І.Уманського, Турнір пам’яті Чигиринських шахістів,   Турнір до Дня Перемоги, Турнір до Дня Незалежності України. І зауважу, все це тримається на особистій ініціативі членів клубу.

Шаховий клуб «Дебют» нині налічує близько 25 осіб, які в період шахових баталій, а це щорічно з жовтня по квітень, самовіддано проводять свій вільний час у вихідні дні та безпосередньо приймають участь в спортивних змаганнях  в Чигиринському районному будинку культури, зокрема це В.Л.Скринько, А.І.Зелений, В.Ф.Семеренко, М.М.Кондратьєв, В.К.Березняк, Г.П.Коломієць, А.Г.Жураківський, В.Я. Збаразський, М.М.Гунченко, О.С.Федорович, В.І.Клименко, О.Ф.Литвиненко та інші.

         Олег Олександрович  переймається тим,  що на шахи у нас в районі ніхто не звертає уваги. Молоді, яка б цікавилась цією інтелектуальною грою практично немає. Це сумно… Адже в цьому виді спорту виявляються особливості людської особистості, їх використовують як модель для наукових досліджень у психології та педагогіці, а також для створення  систем штучного інтелекту.

  • Шановні батьки, пам’ятайте, що гра в шахи сприяє розвитку концентрації уваги дітей та молоді, вміння долати труднощі та планувати власні дії, логічно мислити, – звертається президент клубу «Дебют», закликаючи сім’ї  до співпраці,  аби їх нащадки  росли інтелектуальними, могли займатись цікавим і корисним видом спорту.

Шахісти Чигиринського клубу «Дебют» радо запрошують молодь Чигиринщини долучитися до цієї цікавої гри, виявити свої  інтелектуальні таланти та здібності, адже шахи – це не просто гра, а спосіб життя.

За додатковою інформацією щодо участі в  шахових змаганнях та зустрічах звертайтеся за телефоном 0990717915.

Щиро вітаємо  переможців почесного шахового турніру, організованого до святкування Дня Чигиринського району  та сподіваємося, що в Чигиринщині продовжаться славні традиції гри в шахи.

                            Ірина Терещенко, кор. «ЧВ»

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *