«РОЗБУДИЛИ ВЕСНУ» З любов’ю до людей, з вдячністю до землі Холодного Яру в Мельниках за підтримки ТОВ «НВФ «Урожай» відтворюють народні традиції

Вже традиційно, за підтримки ТОВ «НВФ «Урожай» групи МХП і особисто директора Олександра Воскобойніка в Мельниках відбувся розважально-просвітницький захід «Розбуди весну». Початок весни в Холодному Яру зустріли весело і гарно! Ідейним натхненником цього свята і тих культурно-мистецьких заходів, які відбуваються в с. Мельники є Юрій Романча, для якого Мельники є рідним селом, саме тут він народився і виріс. Святкування розпочалося з самого ранку. Гостей заходу чекали багато цікавих сюрпризів і приємних несподіванок: веселі конкурси, змагання між селами, народні розваги, театралізовані дійства, зустрічі з цікавими людьми, мистецькі локації, виступи місцевих творчих самодіяльних колективів з Медведівки, Мельників, Чигирина, зокрема гурту «Крутий заміс» і народного самодіяльного колективу «Козачка», бойовий гопак від козаків. Свої вироби мали змогу продемонструвати народні майстри. Зокрема, свої прекрасні роботи з дерева презентував майстер-різб’яр Сергій Письмак. Майстрами був представлений ряд гончарних виробів. У приміщенні мельниківського музею були проведені майстер-класи по роботі з глиною та соломоплетінню. Тож за бажанням, кожен зміг спробувати попрацювати з цими природними матеріалами. Колоритним тамадою заходу був Олег Телятник, професійний актор, який не давав публіці нудьгувати ані хвилини. Для частування гостей була приготована смачна козацька каша. Але крім усього, ще можна було і поярмаркувати та за помірними цінами придбати мед, м’ясо, сало, іншу сільськогосподарську продукцію.


Зі святкової сцени, до гостей заходу, щирими словами звернувся директор ТОВ «НВФ «Урожай» групи МХП Олександр Воскобойнік, який висловив щиру вдячність Юрію Романчі та його родині за те, що вони є сподвижниками цього свята, а також тих позитивних перетворень, яких зазнають Мельники завдяки відродженню національних традицій і народних ремесел.
— Організувати, зібрати людей не така легка справа, як може здатися на перший погляд. Тому дуже добре, що є люди, які не залишаються байдужими до українських традицій, до Холодного Яру, адже тут відчуваєш особливу енергетику. Один в полі не воїн. Але я переконаний, що ми обрали правильний шлях, коли надаємо і організаційну, і фінансову підтримку проведенню таких і подібних заходів. Я в Холодному Яру відпочиваю душею, заряджаюся позитивною енергетикою. В Чигиринщині живуть прекрасні люди, що дбають про збереження традицій, бережно ставляться до духовної і культурної спадщини. Ми не будемо стояти осторонь цих процесів і прагнемо підтримувати і примножувати мистецький потенціал і розвиток. Холодний Яр – це козацький край, куди треба їхати і отримувати позитивні враження та емоції. Люди вже знають про всі ті цікаві проекти і культурно-мистецькі заходи, які стали окрасою Мельників. Це дуже добре. І мені дуже приємно, що ТОВ «НВФ «Урожай» групи МХП вносить і свій вклад у збереження культурної спадщини, народних традицій і ремесел. Ми будемо робити це і надалі заради майбутнього, щоб наші діти та онуки знали і пам’ятали своє коріння, – зазначив Олександр Воскобойнік.
Олександр Анатолійович приїхав на свято в Мельники, як-то кажуть не з порожніми руками, а з приємною місією. На сцені, урочисто вручив Голові Медведівської об’єднаної територіальної громади Олексію Лавріненку документи і ключі від бензовоза, як благодійну допомогу новоствореній ОТГ, а також привітав присутніх з початком весни, побажав приємного настрою, позитиву, радості і святкового настрою.
А ініціювали таку допомогу громадські організації «Громадська ініціатива «ЛАД» та «Холодний Яр-Україна», які звернулися до Олександра Воскобойніка з проханням про допомогу Медведівській ОТГ.
За словами Олександра Анатолійовича, він не міг не відгукнутися на таке прохання. Це та техніка, яка буде працювати в цій громаді на благо людей, тож буде допомога і сусіднім Мельникам.


З приємними побажаннями перед гостями свята в Мельниках також виступили голова Наглядової ради ГО «Громадська ініціатива «ЛАД» Євген Курбет, голова Чигиринської РДА Володимир Клименко, Голова Медведівської ОТГ Олексій Лавріненко, керівник відокремленого підрозділу ГО «Громадська ініціатива «ЛАД» в Чигиринському районі Ганна Совгира.
На свято з’їхалося чимало людей і не тільки з навколишніх сіл, але й з Чигирина, Черкас, сусідніх областей.
Як годиться за давньою народною традицією в Мельниках розбудили весну спалюванням символічного опудала.
Тож чекаємо на нові цікаві зустрічі в Мельниках!
Ірина Терещенко, кор. «ЧВ»

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *