Про перерахунок пенсійних виплат з 1 грудня 2019 року

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 грудня 2019 року зросте з 1 564 грн. до 1 638 грн.
У зв’язку з цим із 1 грудня проводиться перерахунок пенсій, а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму, зокрема:
– мінімальних розмірів пенсії за віком (за наявності повного стажу) та пенсії у зв’язку з втратою годувальника, призначених на загальних підставах, надбавки до пенсій за понаднормовий стаж, що обчислені виходячи з розміру прожиткового мінімуму, – непрацюючим пенсіонерам;
– мінімальних пенсійних виплат особам з інвалідністю внаслідок війни або Чорнобильської катастрофи;
– мінімальних розмірів військових пенсій;
– надбавок, підвищень та інших виплат, які обчислюються виходячи з розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги та ін.).
Не змінюються з 1 грудня окремі надбавки та підвищення, встановлені до пенсій у твердому розмірі, зокрема: дітям війни (66,43 грн.), додаткові пенсії постраждалим від Чорнобильської катастрофи I, IІ, III, IV категорії, ін.
Перерахунок пенсійних виплат проводиться в автоматизованому режимі, він не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду.
Пенсіонери, які мають право на підвищення пенсії, пенсію в новому розмірі отримають у грудні.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *