Олексій Семенов: «Зроблю все від мене залежне для соціально-економічного і культурного розквіту Чигиринщини»

Сьогоднішня наша зустріч з непересічною особистістю, знаним не тільки в Чигирині справжнім патріотом України, підприємцем, бойовим офіцером, лицарем Ордену Богдана Хмельницького, якого доля поєднала з Богдановим краєм – Олексієм Леонідовичем Семеновим.
— Дякую Олексій, що погодилися зустрітися і поговорити про проблеми і перспективи подальшого розвитку Чигиринщини, вектори руху, адже це хвилює не тільки Вас, але і в громаді також є значний запит на нові публічні обличчя. Що скажете на це?
— Це вам спасибі, що готові слухати і викласти мою позицію чигиринцям. Дійсно, Чигирин мені близький, подальша моя доля пов’язана з Чигирином. Бачу тут великий потенціал для розвитку в різних сферах суспільного життя. Головне правильно, і чесно цей потенціал використовувати. Тому я завжди відкритий, виступаю за конструктивний діалог, справедливі підходи у вирішенні будь-яких питань і проблем. А їх у нас на даний час чимало.
— Як мені відомо, Ви брали участь у військових операціях в зоні АТО, і зокрема, безпосередньо мали бойові зіткнення з російськими окупаційними військами?
— Так на це скажу, що я, капітан Збройних Сил України, в 2014 році як доброволець пішов в батальйон «Айдар», воював в розвідці. Потім у 2015 році – 43-а бригада, теж розвідка. Був в багатьох боях. Це і звільнення Георгіївки, Лутугіно, 32-го блокпосту, а також брав участь в інших, локальних бойових операціях проти російських окупаційних військ.
— За що отримали Державний орден Богдана Хмельницького?
— 15 жовтня 2014 року командування поставило завдання провести розвідку боєм перед штурмом-звільненням 32-го блокпосту. Я і 9 моїх побратимів з Айдара виконали поставлене завдання, але не обійшлося без прямих зіткнень з російськими окупантами. Ми потрапили в укріпрайон, про який командування і ми не знали… З одного боку банда казаків ростовського отамана Козіцина, а з іншого – кадирівський російський військовий підрозділ. Наш командир з позивним «Італієць» і ще три бійці полягли на полі бою, четверо потрапили в полон, а я і мій побратим Олексій Григоренко змогли відірватись і дві доби корегували вогонь нашої артилерії по їх позиціях. Виявивши вогневі та укріпточки противника, на четверту добу ми вийшли до своїх. В штабі АТО я доповів командуванню про дислокацію російських військ перед початком штурму. За проведення цієї операції всі загиблі бійці, посмертно, і я з Олексієм Григоренком були нагороджені державними нагородами. Я – Орденом Богдана Хмельницього ІІІ ступеня. Також маю відзнаки Міністра оборони України, Головнокомандувача ЗСУ, Командувача Ракетно-артилерійських військ. За кожною цією відзнакою – бойова операція, в якій я безпосередньо брав участь.
— В 2018 році Вас обрали головою Чигиринського районного осередку партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка. Ця політична сила, до того як Ви стали головою районного осередку, на теренах Чигиринщини фактично не заявляла про себе. Нині ситуація змінилася. І це відчули наші земляки. Що скажете про свою політичну діяльність?
— Так, дійсно, зараз я очолюю осередок політичної партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка в Чигиринському районі. Ми заявили про себе на теренах Чигиринщини як політична сила. Будемо брати активну участь в місцевих виборах. Основний месседж – безпека та справедливість для кожного! Закон один для всіх! Безпеку можна забезпечити, коли буде сильний фронт на Сході і порядок в правоохоронних органах: потужна поліція, СБУ і справедливий суд в тилу, бо війна буде довго… Нажаль мир зараз можливий при зміні владного устрою в Росії, або на умовах нашої капітуляції. Путін навряд чи скоро помре. А Україна ніколи не здасться. Треба будувати сильну Армію і самодостатню економіку, а це можна досягти єдиним ефективним шляхом – викоренити корупцію! Тут, на регіональному рівні місцеві проблеми теж дуже важливі: питання більш вузькоспеціалізовані, але їх швидке та якісне вирішення не менш актуальне. Це основа успіху громади: ревізія землі, хто яку землю захопив, на яких підставах отримав і тримає. Також треба провести аудит ставків, тиснути на тих, хто їх знищив і довів до жалюгідного стану. І звичайно особливу увагу приділити якісному, капітальному ремонту наших доріг: як по місту, так і по району. До нас ніхто не може заїхати. Ні бізнес, ні туристи. І звичайно треба вирішувати проблему створення робочих місць. Бо йде катастрофічний відтік кваліфікованих кадрів, освіченої молоді. Ніхто в Чигирині залишатися не хоче. Не бачать перспектив. Але я буду робити все можливе, щоб не було ніяких перепон для ведення бізнесу в нашій громаді. Залучати інвесторів, які здатні тут тримати свої виробничі потужності і створювати робочі місця з достойною оплатою праці.
— Що скажете про будівництво потужностей Агрохолдингу Миронівський хлібопродукт ТМ «Наша Ряба» в Чигиринському районі?
— Це потужний інвестор. Я вважаю, що треба чесно проінформувати громаду про можливості і проблеми, організувати відкриті, прозорі слухання громади, провести опитування, проголосувати і діяти так, як вирішить більшість. Крапка.
Якщо більшість буде за будівництво, то я прикладу всіх зусиль щоб забезпечити належний контроль громадськості за дотриманням екологічних і будівельних норм.
— Є такі хто категорично проти, зокрема ГО «Чигиринська районна Народна Рада». Що скажете про їх позицию?
— Ця організація, ГО «Чигиринська районна Народна Рада», взагалі цікаве утворення, яке, на мою думку, фінансується місцевим бізнесменом, що близький до проросійських сил. Тому що їх дії спрямовані на розкол і руйнування держави. Ось не треба далеко ходити. Яскравий приклад. Влітку цього року вони в центрі міста провели «сходняк», я по іншому назвати не можу. Так зване «Установче Віче» територіальної громади Холодний Яр – Чигирин, Республіка Україна». Це мені нагадує ЛНР-ДНР та початок їх сворювання. Далі – випадки захоплення будівель, підміна законних органів влади та місцевого самоврядування своїми «фейковими». Для мене це те, що було в Донецьку, Луганську, Одесі, Харкові. Це звичайний сепаратизм. При цьому, це не те що мої слова. Всі свої сепаратистські гасла Павло Романенко надрукував в газеті «Гетьманська булава», яка вийшла 21 травня 2018 року накладом 3000 тис. екземплярів.(Свій суд, служба безпеки, та інші органи – все один в один як починалось в ДНР-ЛНР! ) Мені цікаво хто це фінансував? Звідки кошти? З приводу сепаратистських дій і друкування газети ГО «Чигиринська районна Народна Рада» і Павла Романенка я звертався з офіційними заявами про вчинення кримінального правопорушення до СБУ та Міністерства юстиції України. Зараз триває слідство. Єдине прикро, що на це їх «Віче» в Чигирині долучили пенсіонерів-масовку, які не підозрювали, що їх використовують в злочиних цілях. Це коли приїхав Микола Томенко, досвідчений політик і патріот – одразу зрозумів куди його спробували втягнути. І тут шабаш звернули і перевели на «запасні» рейки – проти будівництва курників. Ось така реальна картина діяльності цієї народної ради і Павла Романенка. Те що вони влітку пропонували, фактично сепаратистський переворот в Чигиринському районі. І ніяка нормальна людина, зокрема і Томенко, таке не міг підтримати. Ця, їх акція не вдалася, ще й тому, що спрацювала поліція, спецслужби, а також учасники АТО, які готові були протидіяти.
— Як Ви оцінюєте стан економіки Чигиринського району?
— Як і взагалі в країні, погано. Люди виїздять родинами, з дітьми, зокрема і з Чигиринщини. І думаю вже сюди ніколи не повернуться, нажаль… Це я бачу щодня. Чому так? Відповім як підприємець, який не один рік в бізнесі. Немає інфраструктури, дороги в жахливому стані. Тут треба розвивати паралельно і виробництво, і туризм. Бо одне потягне за собою інше. Така ланцюгова реакція. От її і треба запустити. І чим швидше, тим краще. Але до весни наступного року ніхто цим займатися не буде, адже всі ключові політичні сили вже фактично включилися в передвиборні президентські перегони. Це моє таке бачення.
— Яке ваше бачення перспективи розвитку нашого краю?
— Мені подобаються ідеї із залучення компаній, що спеціалізуються на будівництві сонячних батарей і автономних електростанцій. Також, оскільки район сільськогосподарський, треба розвивати глибоку переробку того, що вирощуємо. Вважаю, що повинна бути максимальна підтримка місцевих виробників, особливо фермерів, особистих селянських господарств. Ринок землі, але по-польському варіанту, тобто не більше 300-500 га у одного власника і тільки у тих, хто живе на ній – у фермерів! У мене є побратим, айдарівець Віталій Васянович. То він зараз в Житомирській області займається розведенням кіз, овець. З козиного молока робить сир, здійснює переробку м’яса на ковбаси, і таке інше. У нього невеличкий цех з переробки. Такі цехи не шкодять довкіллю, тож можна переймати досвід.
— А чи співпрацюєте Ви як громадський і політичний діяч з політичними партіями, які представлені в Чигиринщині?
— Ми співпрацюємо з партіями, які є нашими політичними союзниками. Ми не співпрацюємо і не будемо співпрацювати з «Опозиційним блоком» Бойка, з партією «За життя!» Рабіновича і Медведчука, партією колаборанта Новинского, які всі пропонуть мир на умовах капітуляції перед Росією. А так з усіма іншими партіями в районі ми спілкуємося, зокрема і з провладними. Намагаємося шукати точки дотику, певні компромісні рішення, оскільки з патріотично налаштованими політичними силами у нас є розбіжності в розумінні, але це не наші принципові ідеологічні вороги, адже вони теж за вільну і незалежну Україну. Тому співпраця можлива і необхідна, тим більше на місцевому рівні. Потрібно об’єднувати зусилля.всіх патріотичних сил, формувати команду перемоги!
Принагідно вітаю жителів Богданового краю, патріотів, військовослужбовців, ветеранів, учасників АТО, волонтерів, побратимів, всіх справжніх борців за свободу і незалежність з Днем захисника України і Днем Українського козацтва, Святом Покрови Пресвятої Богородиці. Бажаю віри, злагоди, взаєморозуміння, добра, любові та оптимізму. Ми сильні, впевнені, загартовані і витривалі, тому всі негаразди подолаємо! Зі святом, дорогі земляки!
— Вдячна вам за таку щиру, емоційну і правдиву розмову. Думаю, що завдяки їй багато наших читачів відкриють для себе особистість Олексія Семенова, справжнього патріота України.
Інтерв’ю вела Ірина Терещенко, кор. «ЧВ»

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *