Не дозволяйте дітям сідати в чужі машини!

З початком вересня діти вирушили на навчання. З одного боку під час занять вони залишаються під пильною опікою педагогів. З іншого боку фактором ризику є дорога до школи і назад та період дитячого дозвілля, відвідування дітьми гуртків, секцій, репетиторів тощо. Віднедавна дорога, крім транспортних загроз несе і деякі інші. Соцмережі та телеефір наїжачився десятками лякалок щодо злочинних посягань на дітей, серед яких викрадення, педофілія, втягнення в наркозалежність та інші.
Днями в фейсбук з’явилось повідомлення знаного в районі педагога, тренера секції боксу Нелі Лишенко з проханням поширити. Зміст посту прямо шокує і лякає вже тим, що подія мала місце в нашому місті:
«7 вересня близько 15 години біля Центру зайнятості в Чигирині намагалися викрасти двох школярів. Дорослі люди з чорної машини із затемненими вікнами підізвали дітей, запропонували їм погратися на планшеті і дати послухати музику. Обіцяли пригостити чіпсами. Хлопці відмовились і почали кричати. На це – машина швидко поїхала з місця події». (відредаговано «ЧВ»)
Близько півроку тому, дівчатка-підлітки також розповідали кореспондентам «ЧВ», що на зупинці «Воровського» водій темної машини із тонованим склом вікон також запрошував першокласницю до машини, хвалючи яка вона гарна (дитина поверталась зі школи у святковий день, тому була одягнена в національний костюм). Пропонував покататися і пофотографуватися в мальовничих куточках міста – на Замковій горі, біля Тясмина. Перелякану малечу дівчатка середньої школи буквально «відбили» від улесливого зловмисника.
Повідомляємо про це на сторінках «ЧВ», аби застерегти батьків від надмірної безпечності: в нашому тихому куточку теж може статися біда. Поговоріть з дітьми, навчіть їх не довіряти чужим, не іти з ними чи не сідати до авто, якими б заманливими не були їх пропозиції. Поясніть, що протистояти силі чи хитрощам діти можуть кличучи на допомогу: навколо є люди готові її надати, а злочинці бояться розголосу.
Як бачите, зловмисники вибирають час і місце, неподалік школи чи секції, в яких ваші діти можуть бути без супроводу дорослих.
Коли не має змоги бути поруч, доручіть свою дитину янголу-охоронцю, проте убезпечте її розповівши, що у світі крім добра є і злі люди. І зло не завжди з пазурами та зубами (як в мультику). Іноді за фальшивою посмішкою й улесливими словами стоять злі помисли.
– Не дозволяйте дітям відчиняти двері чужим чи сідати до них в машину.
– На повідомлення «Мене послали по тебе мама і тато» навчіть дітей відійти на дальшу відстань і запитати як звуть їх батьків і де вони працюють чи живуть.
– Забороніть дітям іти з чужими дорослими на горище, до підвалу, пустирів на їх запрошення подивитися на «кошенят» чи «пташок».
– Навчіть дітей не брати солодощі чи інші пригощання від чужих людей і відмовлятися від пропозицій пограти на телефоні чи планшеті, або послухати музику чи подивитись мультики у їх машині.
– На прояв агресії (хапання за руки, волочіння) вчіть дітей реагувати криком про допомогу.
І хай ваші діти завжди залишаються у безпеці!
Тетяна ЛЕБЕДЕНКО, кор. «ЧВ». Фото з інтернет мережі

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *