МХП – лідер інвестування в бізнес-проекти та соціальні ініціативи для українського села. Сім представників Чигиринщини – серед переможців конкурсу «Село: Кроки до розвитку»

27 серпня в Черкасах відбулась знакова подія, позитивні економічні на- слідки якої будуть відчутні в майбутньому як на Черкащині загалом, так і в нашому рідному Чигиринському краї зокрема.

У конференц-залі Центру розвитку місцевого самоврядування було людно, адже цього дня організа- тори конкурсу для сільського населення «Село: Кроки до розвитку» підбивали його підсумки і нагороджували переможців.

Автори кращих проектів отримали сертифікати на отримання гранту в розмірі 50 тис. гривень від агрохолдингу МХП. Цьогоріч переможцями стали 28 учасників з різних куточків Черкаської області.

Вони представили найбільш перспективні бізнес-плани для розвитку власної справи в тій місцевості Черкаського краю, де вони зараз проживають.

Це унікальний інвестиційний проект МХП реалізується на теренах Черкащини вже третій рік поспіль і спрямований на відродження та розвиток підприємництвана селі. Грантові кошти, які отримують конкурсанти, є безповоротною фінансовою допомогою. Погодьтеся, що це — надзвичайно важливий чинник, який додатково стимулює активність. При цьому важливою умовою участі в конкурсі є наявність соціальної складової бізнесу.

Кожна ініціатива повинна приносити користь жителям тієї сільської території, де переможець буде розвивати власну справу. Це може бути сприяння здобуттю нового досвіду, забезпечення додатковими робочими місцями земляків, допомога незахищеним верствам суспільства, розвиток краю тощо.

Нагороджували переможців радник Го- лови правління МХП Дмитро Камбулов, керівник напряму «Корпоративна соціальна відповідальність МХП» Вікторія Нагірняк, виконавчий директор Черкаської обласної громадської організації «Ресурсний центр АНГО» Анатолій Рекун, заступник директора з розвитку НВФ«Урожай» Групи МХП Юрій Романча та менеджер із соціальної та корпоративної відповідальності МХП Оксана Білик.

Окрім сертифікатів на гранти від агрохолдингу, кожен з переможців отримав навчальний посібник від «Ресурсного центруАНГО», де в доступній формі подаються основи ведення і розвитку власної справи на селі. Автором цього «путівника» з агробізнесу на селі є Анатолій Рекун.

До перемоги учасники з Черкаського, Чигиринського, Канівського, Городищенського, Корсунь-Шевченківського, Катеринопільського районів Черкаської області йшли наполегливо і покроково. На цьому шляху конкурсантам з написанням бізнес-плану всяк допомагали представники МХП та його партнери. Так, завдяки спільній роботі компанії з «Ресурсним центром АНГО» в травні і червні цього року були проведені навчальні тренінги, на яких вчили, як пра- вильно писати бізнес-плани, коректно подавати заявки на участь у конкурсі, давали відповіді на важливі організаційні та юридичні питання. Подати заявку на участь у конкурсі можна було до 30 червня. Далі конкурсанти проходили цікаві співбесіди, презентували свої проекти. Завершальним етапом було конкурсне оцінювання учасників.

Тож, корисність конкурсу «Село: Кроки до розвитку» від МХП вимірюється не тільки його фінансовою та організаційною підтримкою розвитку малого підприєм- ництва в українських селах, а й безцінним досвідом, яким учасники конкурсу поділяться зі своїми земляками.

З таким підходом до започаткування і розвитку нових бізнес-починань кожне село здатне не тільки відродитися, а й стати самодостатнім бізнесовим, культурним та духовним осередком країни.

Серед 28 переможців конкурсу, яких журі визначило з-поміж 53 конкурсантів, семеро — із Чигиринського району.

Завдяки своїй невичерпній енергії та ентузіазму наші земляки сумарно отримали на розвиток власної справи 450 тисяч гривень. Цьогоріч МХП тільки на Черкащині в рамках конкурсу «Село: Кроки до розвитку» надав грантових коштів на розвиток мікропідприємництва на селі на 1 млн 400 тис. гривень.

Це потужна підтримка нашого регіону, поштовх, який відкриває нові можливості для розвитку і втілення цікавих бізнес-проектів на благо краян. Переможцями від Чигиринщини стали Наталія Вакуленко, с. Головківка (розведення племінних кіз), Світлана Лугова, с. Головківка (техноло- гія виробництва біогумусу «Золотий черв’як»), Вікторія Федорова, с. Тіньки (надання послуг вантажопереве- зень), Максим Широков, с. Тіньки (СТО «У Макса»), Людмила Самохіна, с. Тіньки (вирощування ягід та саджанців ожини), Юлія Осіпова, с. Мельники («Школа народних ремесел в Холодному Яру»), Діна Глазунова, м. Чигирин (організація мобільного оздоров- чого кабінету «Нуга Бест»).

Дорогі земляки, прийміть найщиріші вітання! Розвивайтесь, змінюйте життя навколо себе, передавайте досвід іншим, популяризуйте участь в конкурсі «Село: Кроки до розвитку» від МХП серед жителів Богданового краю, аби кожному з нас тут жилося комфортно і щасливо. У 2019 році цей конкурс продовжиться з новими учасниками, новими знаковими перемогами. І дуже хочеться, щоб серед переможців було якомога більше пред- ставників Чигиринського району. Завдяки стабільній інвестиційній та організаційній підтримці, виваженій соціальній та освітній політиці МХП у ставленні до сільських мешканців, села Чигиринщини теж мають шанс на відродження та розвиток. Тільки спільними зусиллями ми зможемо відродити візитну карткунашої держави – українське село.

Ірина ТЕРЕЩЕНКО, кор. «ЧВ»

Фото заходу дивіться за посиланням:  https://www.facebook.com/pg/Chyhyrynsky.Visti/photos/?tab=album&album_id=817349988471933&__xts__%5B0%5D=68.ARCrY0Xkb7P5QoWKV2VXYtoVitAhy5nLNqzYXlsW4yWpuHnvG7iPkl2gQdSjteL9ZncOdUjSKvNVK0pWrDDvfbFiFULJylkakBWUFYbK4hufNwAOAbS9DWglzUq1Lm7jp8O-tr3UcyZjXdtNEW2t8qJ3Ke2DouIu3seB-OSnr45q8Qa6t__d&__tn__=-UC-R

 

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *