Давайте разом творити громадський бюджет!

Чигиринців запрошують до реальних змін в ОТГ, шляхом розподілу коштів у місцевому бюджеті

У червні-липні 2019 року громадська ініціатива «Чигирин – місто мрій» узяла участь у модульному навчальному проекті щодо інструментів громадської участі в рамках україно-німецького проекту «Київський діалог» в м.Черкаси.
Команди учасники з міст Сміла, Корсунь, Канів та Чигирин взяли участь у щорічному конкурсі малих ґрантів для неприбуткових організацій, серед тем якого були інструменти громадської участі.
Чигиринською командою було підготовлено та подано заявку на реалізацію Просвітницького проекту «Громадський бюджет Чигирина», яка успішно пройшла відбір і була відібрана для реалізації.
На запитання «ЧВ», відповіли керівники проекту – Яніна Діденко та Діна Глазунова про те, що передбачає громадський бюджет.
— Почнемо з того – що таке громадський бюджет?
— Громадський бюджет або бюджет участі – механізм взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, демократичний процес, який надає можливість кожному мешканцю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету, інструмент активних громадян для зміни своєї ОТГ.
Якщо коротко, то жителі громади пропонують свої проекти та голосують за цікаві ідеї. Проекти, які отримають найбільшу підтримку, мають бути реалізовані ОТГ під
контролем громадськості. Можна сказати, що саме жителі визначають, що їх турбує і активно підтримують вирішення найсерйознішої проблеми.
В рамках проекту Громадською ініціативою «Чигирин – місто мрій» передбачено проведення широкої просвітницької кампанії по впровадженню громадського бюджету в Чигиринській ОТГ. Серед заходів проекту – інформаційна зустріч із громадою, громадська кав’ярня та ознайомлювальна поїздка до Канева – міста, що має успішний досвід реалізації проектів за кошти громадського бюджету. Членами ініціативної групи було створено подію у соціальній мережі фейсбук, де в доступній формі розповсюджується інформація, що таке громадський бюджет і як він може прислужитися для вирішення проблемних питань у громаді. З цією ж метою було створено мультфільм «Громадський бюджет Чигирина». Далеко не всі жителі нашої громади є користувачами соцмереж, саме тому ми і говоримо про громадський бюджет зі сторінок «Чигиринських вістей».
Ми сподіваємося, що в результаті реалізації проекту в нашій громаді буде запроваджено механізм громадського бюджету, що дасть можливість жителям нашої громади відчути себе більш відповідальними, мати можливість реального впливу на вирішення місцевих проблем.
Тож користуючись нагодою запрошуємо усіх небайдужих жителів громади долучитися до впровадження громадського бюджету в Чигирині та відвідати зустріч «Успішний досвід реалізації проекту громадського бюджету для Чигирина», яка відбудеться 13 вересня 2019 року о 13.00 в читальному залі районної бібліотеки (м.Чигирин).
Проект реалізується за підтримки Міністерства закорднонних справ Німеччини.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *