Чигиринське православ’я у творах науковця Алли Печериці та краєзнавця Володимира Перерви

27 вересня, у НІКЗ «Чигирин», відбулася зустріч шкільних бібліотекарів, істориків, працівників міської та сільських бібліотек, працівників музею. Об’єднала їх важлива подія – презентація книг науковця НІКЗ «Чигирин» Алли Перепелиці, – «Православні святині Чигиринщини» і книги «Чигиринський край: з історії Церкви та школи» українського історика-краєзнавця Володимира Перерви.
Книга Алли Перепелиці «Православні святині Чигиринщини» увібрала 20-річне дослідження історії створення і будівництва православних храмів Чигиринщини.
Презентована книга Володимира Перерви «Чигиринський край: з історії Церкви та школи» ґрунтується на 486 історичних документах з архівосховищ Києва та Санкт-Петербурга. Це історія церкви в окремо взятих населених пунктах Чигиринського району.


Історія церкви – це історія важливого, а часом єдиного засобу масової інформації. Нині ми маємо телебачення, радіо, газети, інернет. Коли ж цих засобів не існувало, то весь «інтернет» розміщався під куполом храму. Не тільки в сивому середньовіччі, але й на порозі ХХ ст. більшість шкіл на українських землях були церковнопарафіяльними. У книзі з серії «Духовна спадщина Черкащини» на основі архівних документів висвітлюється історія церковного та шкільного життя кінця XVIII- поч. XX ст. У шкільні бібліотеки було передано книги В. Перерви. Меценатом випуску книги став наш земляк, уродженець Івківець, Владика Назарій (Лавріненко).

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *