Чигирин небезпечний: півстолітні дерева падають на людей…

Серед нас живе і працює чудова людина, класний фахівець своєї справи, справжній викладач, яка підготувала не одне покоління висококваліфікованих бухгалтерів, голова циклової комісії облікових дисциплін Чигиринського економіко-правового коледжу Уманського національного університету садівництва Раїса Масельська.
Ніщо не віщувало біди і проблем теплого літнього першосерпневого ранку ні для неї, а тим паче для її доньки Світлани з неповнолітньою онукою. До того ж, родина по обіду збиралася навідати батька після операції в Черкаській обласній лікарні.
Але не так сталося, як гадалося.
По дорозі в Черкаси вирішили хвилин на 20 заїхати на чигиринський міський пляж, скупатися в прохолодному Тясмині та рушати далі у своїх справах.
Припаркували свій старенький Opel біля пляжу, як мешканці нашого міста зазвичай і роблять, оскільки до цього часу в цьому місці відпочинку не облаштована нормальна парковка, де і чигиринці, і гості міста могли б комфортно залишити своє авто, речі, випити кави, води, тощо. І хай би ця парковка була платна! Погодьтеся – це додаткові надходження до міського бюджету, в якому і так не густо.
В безпечності території міського пляжу та прилеглої території цій родині не доводилося сумніватися, адже нещодавно, 7 липня, тут відгриміло
улюблене свято чигиринців Івана Купала. Було багато людей, авто, виносної торгівлі смаколиками…
Боже проведіння зберегло життя і здоров’я героїням нашої розповіді. Тільки-но вони відійшли від свого автомобіля, як позаду них почувся незрозумілий гуркіт. Обернувшись, вони обімліли. І як в загальмованому кіно на їх машину почало валитися дерево. Це шок, спостерігати таке дорослій людині, а що вже говорити про дитину! З ними був ще й песик, який теж отримав психологічну травму від побаченого. І нарешті дерево впало! Автомобіль було пошкоджено, заднє скло пробите, настрій зіпсовано, всі отримали переляк. Вже не до відпочинку і не до поїздки в обласну лікарню. Самі мало не втрапили до своєї…


На місце пригоди постраждалі викликали поліцію, рятувальників, комунальну службу міста, представника страхової компанії, виїзну бригаду Чигиринського РЕМ. Адже дерево до всього ще й зачепило дроти лінії електропередач, які впали і деякий час знаходилися на землі під струмом. Сильні Ангели-охоронці у цієї родини. Дуже сильні!
До честі всіх відповідальних служб, що прибули на місце пригоди, вони спрацювали злагоджено. Прибули одразу і майже одночасно. Оперативно ліквідували наслідки цього прикрого інцинденту. Ось така фактична ситуація. Тепер виникає риторичне питання: що робити і хто винен? Відповідь, мовляв, півстолітнє дерево якось само впало і не винен ніхто, взагалі – неприйнятний варіант, оскільки наявні юридичні нюанси цієї події.
Тож в цей же день родина, замість відпочинку, починає збирати документи. Це завжди важливо робити одразу, так би мовити «по гарячих слідах». Тож, цей випадок був зареєстрований в Чигиринському відділку поліції, зафіксований Чигиринським районним сектором Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області. Проведена експертна оцінка нанесених збитків. Їх загальна сума, разом з оплатою вимушеної експертизи, складає 16 тисяч 343 грн. 36 коп.
Сумна історія. Дійсно, ніколи не знаєш, що і де тебе може чекати.
У зв’язку з тим, що це кричуще неподобство сталося в межах міста та адміністративно-територіального відання Чигиринської міської ради, постраждалі звернулися з письмовою офіційною заявою про відшкодування завданих збитків до секретаря Чигиринської міської ради. Наразі заява знаходиться на розгляді в міській раді. Чекаємо на результат розгляду і сподіваємося позитивного вирішення питання відшкодування нашій шанованій чигиринці Раїсі Масельській.
Слідкуємо за розвитком подій. Будемо інформувати громадськість.
Ірина Терещенко, кор. «ЧВ»

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *