АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю з начальником Чигиринського відділення поліції Смілянського відділу поліції ГУНП в Черкаській області підполковником поліції Олегом Меркуловим

Олег Меркулов: «Першочергове завдання поліції – захист прав і свобод громадян  через ефективну взаємодію з громадськістю Чигиринщини»

         З начальником Чигиринського відділення поліції Смілянського відділу поліції ГУНП в Черкаській області підполковником поліції  Олегом Геннадійовичем Меркуловим, наша розмова  відбулася  у зв’язку потребою поінформувати  громадян про  діяльність місцевої поліції,  співпрацю з органами влади та місцевого самоврядування, бачення побудови ефективного діалогу з громадою Чигиринщини. Саме в цьому руслі це і буде подальше спілкування.

 • Олеже Геннадійовичу, це вже не перша наша зустріч, дуже вдячна, що  знайшли час  для інтерв’ю. Що можете повідомити про роботу Чигиринського відділення поліції?
 • Доповім громадськості щодо підсумків оперативно-службової діяльності  Чигиринського відділення  поліції за  перший квартал 2018 року на території Чигиринського району. Отже, протягом вказаного періоду  2018 року до єдиного обліку зареєстровано 769 заяв та повідомлень  про кримінальні правопорушення та інші події. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року їх кількість зменшилася з 918. І це позитивна динаміка. В свою чергу до Єдиного реєстру досудових розслідувань  внесено 130 заяв та повідомлень  про вчинені кримінальні правопорушення, з урахуванням закритих. В подальшому вже по п’ятдесяти кримінальним провадженням  матеріали спрямовані до суду.  Оголошено про підозру  по 14 кримінальним провадженням, які підпадають під категорію тяжких та особливо тяжких.
 • А яка загалом криміногенна ситуація в Чигиринщині?
 • Скажу об’єктивно. Криміногенна ситуація в районі залишається складною. Відбувся  ріст вчинення шахрайств (зафіксовано шість злочинів за ст.190 КК України),  вчинено шість грабежів (ст.186 КК України), два розбої (ст.187 КК України). На жаль, зафіксоване одне зґвалтування. Відбулося два умисних знищення або пошкодження майна, одне незаконне заволодіння транспортним засобом. Але завдяки профілактичній        роботі працівників Чигиринського відділення поліції вдалося зменшити  кількість кримінальних правопорушень , вчинених  за фактами дорожньо-транспортних пригод. Наразі зафіксовано одне ДТП. Зменшилась кількість крадіжок до 55, напротивагу аналогічному періоду 2017 року, де було зафіксовано  82  такі випадки вчинення злочинів проти власності. Завдяки превентивній  роботі  працівників нашого відділу поліції на ввіреній адміністративній території  відсутні  прояви хуліганства, незаконного позбавлення волі, торгівлі людьми, експлуатації дітей, тяжких тілесних ушкоджень, в  тому числі  зі смертельними наслідками. Не виявлено фактів  діяльності  організованих злочинних груп  та фактів бандитизму.
 • Чи зареєстровані на території обслуговування відділення вчинення злочинів із застосуванням  вогнепальної зброї?
 • Ні, не зареєстровані. Зараз особовому складу відділення мною поставлене чітке завдання – вжити додаткові  організаційні та практичні заходи для запобігання та протидії  фактам  незаконного обігу вогнепальної зброї, вибухових речовин та боєприпасів. На даний час працівниками Чигиринського відділення спрямовуються зусилля щодо роззброєння криміналітету. Так, було задокументовано одне кримінальне правопорушення , пов’язане  з незаконним  поводженням зі зброєю, боєприпасами та вибухівкою, одній особі повідомлено про підозру. За відповідний період  2017 року  було зафіксовано три  таких злочини.
 • Які кроки здійснюються у напрямку боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів в Чигиринському районі?
 • Працівниками поліції нашого відділення проводиться робота по виявленню злочинів  у сфері  протидії  незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, отруйних і  сильнодіючих лікарських засобів. За перший квартал 2018 року  працівниками відділення  виявлено злочини  у сфері  незаконного обігу наркотиків, у тому числі факт  незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання наркотичних засобів без мети збуту. Зважаючи на таємницю слідства, більш детально про це говорити не маю права.
 • А як справи з розкриттям нерозкритих злочинів минулих років?
 • Вживаються організаційно-процесуальні заходи щодо розкриття кримінальних правопорушень минулих років. Так, розкрито дев’ятнадцять злочинів минулих років, з яких сім відносяться до категорії тяжких і особливо тяжких.
 • Що можете повідомити громадськості щодо виявлення та розкриття адміністративних правопорушень?
 • Станом на квітень 2018 року, працівниками Чигиринського відділення поліції виявлено двісті сімдесят три адміністративні правопорушення, що у порівнянні з таким періодом 2017 року більше на  48,3%. Найбільше навантаження по числу  застосованих адміністративно-штрафних санкцій традиційно  належить сектору реагування патрульної поліції та превентивної діяльності. По видах адміністративних  правопорушень найбільша  їх кількість  складена  за розпивання спиртних напоїв  у громадських місцях і появи в громадському місці в нетверезому стані. За дрібне хуліганство складено дванадцять адмінпротоколів. За вчинення насильства в сімї –  десять протоколів. За  керування транспортними засобами особами у стані  сп’яніння – шістнадцять адміністративних протоколів.
 • А як вибудовується співпрація з органами влади та місцевого самоврядування?
 • Я в усьому і завжди намагаюсь знайти конструктивний підхід. Тож взаємовідносини робочі. Нещодавно звернувся з листом до Чигиринської міської ради з проханням виділення коштів на встановлення додаткового відеоспостереження по місту. Дуже сподіваюся на позитивне вирішення даного питання депутатським корпусом.

 

В свою чергу хочу підкреслити, що я особисто і весь особовий склад Чигиринського відділення поліції  налаштований на діалог та тісну співпрацю з громадянами, органами влади та місцевого самоврядування. Ми забезпечуємо правопорядок, дотримання законності, запобігання  вчинення кримінальних правопорушень  на території обслуговування. Жителі міста та району можуть розраховувати на ефективну роботу особового складу відділення.

Дякую за змістовну інформацію.  Розмову вела Ірина Терещенко, кор. «ЧВ»

        

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *