Сергій Овчаренко, прокурор Черкаської області: «Прокуратура завжди готова до діалогу з громадськістю»

Наша розмова з Сергієм Овчаренком відбулась після проведення ним в м. Чигирин виїзного прийому громадян в приміщенні Чигиринського відділу Смілянської місцевої прокуратури. Тож була можливість поговорити про те, з якими питаннями йдуть громадяни до прокурора, а також про роботу на правоохоронному фронті.
– Дякую Вам, Сергію Анатолійовичу, за гарну нагоду поговорити. Адже особистий прийом – це доволі відповідальна ділянка роботи.
– Особовий склад прокуратури Черкаської області, а також всіх районних відділів і Чигиринського зокрема, я особисто, завжди готові до результативного діалогу з громадськістю. Вважаю, що це першочергове завдання, тому саме так і орієнтую підлеглих. Найкраще – це особистісний підхід до проблем, що хвилюють громадян, і які, на їх думку, може вирішити прокурор. Тому я постійно проводжу такі виїзні прийоми в районах області. Повірте, це ефективний інструмент. І з людьми є нагода поспілкуватися, а також проконтролювати стан справ в тому чи іншому відділі.
– Так, згодна, це дієвий механізм. Але знаєте, жителів нашого району цікавить саме робота Чигиринського відділу Смілянської місцевої прокуратури. Тож зупиніться на цьому детальніше, будь-ласка.
– Добре. Тим більше є про що поінформувати громадськість. Скажу, що впродовж першого кварталу 2018 року прокурорами Чигиринського відділу здійснено процесуальне керівництво у 606 кримінальних провадженнях, 31 з яких скеровано до суду з обвинувальними актами. Три кримінальні провадження надійшли до суду з угодами про примирення. До судової інстанції скеровано одне клопотання про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності та одне клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру. Прокурорами підтримано публічне (державне) обвинувачення по 29 кримінальних провадженнях.
– Дякую за інформацію. Не можу оминути питання нагляду прокуратури за додержанням законності. Що в цьому напрямку?
– Доповідаю. Прокурори Чигиринського відділу Смілянської місцевої прокуратури безпосередньо здійснюють нагляд за додержанням законів слідчим відділенням Чигиринського відділення Смілянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області. Прокурорами Чигиринського відділу Смілянської місцевої прокуратури при здійсненні нагляду винесено п’ять постанов про скасування незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень, надано 72 вказівки в порядку здійснення прокурорських повноважень згідно ст.36 Кримінального процесуального кодексу України. Також зареєстровано п’ять кримінальних проваджень: чотири у сфері земельних відносин і одне провадження щодо бюджетних відносин. Перевірено 32 оперативно-розшукові справи. За наслідками розгляду прокурорами винесено два процесуальні документи реагування, скасовано дві незаконні постанови. При цьому дві особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Також прокурорами відділу здійснюється нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян. В результаті відповідальним особам внесено три вказівки, а також три особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності. На судове рішення в рамках цивільного судочинства внесено одну апеляційну скаргу. До суду, у порядку ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» внесено одну скаргу на дії державного виконавця. Скарга судом задоволена, державного виконавця притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
– А який стан справ з відшкодуванням збитків завданих державі неправомірними діями?
– В цьому напрямку теж активно працюємо. Зокрема, під час досудового розслідування кримінальних проваджень відшкодовано 58 тис. грн. нанесених збитків, з встановлених 190 тис. грн. Накладено арештів на майно вартістю 151 тис. грн. Заявлено цивільних позовів на 40 тис. грн. Крім того, площа повернутих в державу земель становить 80 га.
– З якими проблемами сьогодні люди йдуть на особистий прийом до прокурора?
– З різними питаннями приходять. І зловживання у сфері бюджетних і земельних відносин. З приводу активізації розслідування кримінальних проваджень є звернення. Але є й такі, що зараз вже не входять до компетенції прокуратури. Адже, як відомо, з вересня минулого року Верховною Радою України внесено зміни до Закону України «Про прокуратуру», якими позбавлено органи прокуратури функцій представництва громадян в суді. Раніше прокурори здійснювали таке представництво у зв’язку з наявністю у громадянина фізичних або психічних вад, неможливістю громадянина захистити свої інтереси або якщо це була неповнолітня особа. Зараз вже ні. Наші громадяни по звичці так і продовжують звертатись, на що ми відповідно надаємо їм роз’яснення, що нажаль, на даний час ця функція у нас забрана. До речі, на багатьох форумах, на міжнародних конференціях, тоді, коли ставилось це питання, наші європейські колеги говорять, що прокуратура правильно позбавлена таких функцій. Але ми говоримо про те, що людина, як би там не було, приходить до нас, бо не знає куди більше йти. Ось бачите, є й такі нюанси в наших буднях.
– Як громадянам потрапити на особистий прийом до Вас чи до прокурорів Чигиринського відділу, або ж залишити звернення чи заяву про вчинення кримінального правопорушення?
– Є сайт Черкаської обласної прокуратури, Смілянської місцевої прокуратури, де викладені графіки прийому громадян, а також проведення особистого виїзного прийому. Але є вказівка – всі оперативні працівники орієнтовані на те, що якщо людина приїздить, то її необхідно прийняти. Незважаючи на те, що громадянин приїздить в обідню перерву, після робочого часу, всі громадяни приймаються і за наслідками прийому приймаються відповідні рішення за напрямками роботи відповідного прокурора. Якщо особа приїздить і говорить про те, що не задоволена ходом досудового розслідування в тому чи іншому кримінальному провадженні, прийом намагається провести процесуальне керівництво цього кримінального провадження. І по мірі можливостей намагаємося швидше вирішити ту проблему, яка хвилює громадян.
– На цьому завершуємо наше інтерв’ю. Дякую за плідну інформативну розмову. Приємно мати з Вами справу.
– І я Вам дякую за увагу. За те, що дочекалися поки закінчиться особистий прийом громадян. Прокуратура завжди відкрита до діалогу.
Довідково
Для надсилання електронних звернень до Черкаської обласної прокуратури, Смілянської місцевої прокуратури є електронна пошта https://chk.gp.gov.ua/ua/index.html#, smilaprok@ukr.net. Усні звернення приймаються за телефонами – (0472) 37-54-57 (04733) 4-25-25.
Також можна звертатися безпосередньо до прокурорів Чигиринського відділу, як особисто, за адресою: м. Чигирин, вул.Козацька,35 так і за телефоном 2-58-65.
Розмову вела Ірина Терещенко, кор. «ЧВ»

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *